Home Shëndetësi Hulumtimet e reja: Hani më shumë shalqi për të parandaluar astmën

Hulumtimet e reja: Hani më shumë shalqi për të parandaluar astmën

Reduktimi i ashpërsisë dhe frekuenca e sulmeve të astmës

Hulumtimi i ri interesant po tregon se ekziston një lidhje mes vitaminës C dhe astmës.

Hulumtimet aktuale tregojnë se mungesa e vitaminës C rrit mundësinë e sulmeve të astmës, ndërkohë që të ushqyerit me këtë vitaminë redukton shfaqjen e simptomave të astmës.

Çfarë duhet të bëni?


Hani më shumë ushqime të pasura me vitaminë C, të tilla si shalqi që ka pothuajse 40% të përbërjes Vitaminë C .

KËSHILLA TË NGJASHME


TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...