Home Këshilla të ndryshme Humb 109 kilogramë, por i ndodh diçka që nuk e priste kurrë

Humb 109 kilogramë, por i ndodh diçka që nuk e priste kurrë

Një modele amerikane ka pësuar një ndryshim drastik, pasi ka humbur plot 109 kilogramë. E lumtur për ndryshimin e saj, Rosie Mercado nuk e priste kurrë këtë reagim të fansave.Ajo ka deklaruar se është kërcënuar me jetë nga fansat e saj pas ndryshimit drastik të formave të saj trupore.

Nëna e tre fëmijëve peshonte 185 kg, por duket se pas ndryshimit drastik ka edhe nga ata që nuk e kanë pranuar këtë fakt. Madje, 36-vjeçarja është kërcënuar me jetë, gjë që modelja e deklaroi gjatë një interviste për TMZ.

1-239-770x470_1478453641-57798012-212_1478453652-2984413 3-188_1478453671-6518950

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...