Home Këshilla të ndryshme Humbi 50 kg brenda tetë muajsh pasi i thanë se ‘trashësia’ po...

Humbi 50 kg brenda tetë muajsh pasi i thanë se ‘trashësia’ po ia mbyste foshnjën në bark!

Peshë më e madhe i ishte shtuar gjatë kohës kur ishte shtatzënë.

Në fillim të këtij procesi mjekët e kishin alarmuar që të binte në peshë pasi që nuk kishin arritur të dëgjonin të rrahurat e foshnjës për shkak të shtresave të dhjamit.

E menjëherë pas lindjes së djalit, e vendosur të ndërrojë krejtësisht kahjen e jetës së saj, ajo humbi plotë 50 kg brenda tetë muajsh.

Gjatë kohës kur ajo ishte duke e ushqyer fëmijën me gji detyrohej të hante shujta me shumë karbohidrate të cilat po ia shtonin peshën çdo ditë e më shumë.

Por pasi e kishte përfunduar procesin e të ushqyerit me gji, ajo i është përkushtuar më trupit të saj.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...