Humbisni deri në 10 kg me këtë pije

6Kjo pije e mekullueshme për humbje në peshë po bëhet çdo ditë e më e famshme.

Është me të vërtetë efektive për të humbur peshë dhe për të stimuluar metabolizmin tuaj.

Ju do të kryeni aktivitetet e juaja ditore në mënyrë normale, teksa kjo pije shkrin dhjamin në mënyrë të qetë, transmeton Indeksonline.

Për këtë, ju duhen: 1 litër ujë, 1 lugë e madhe mjaltë, 2 lugë të mëdha kanellë të bluar.

Përgatitja: Vloni ujin në një tenxhere dhe pastoj shtoni kanellën. Lëreni të qëndrojë për 5 minuta dhe më pas ndalni nxehtësinë.

Sapo kjo përzierje të jetë ftohur, shtoni mjaltin.

Filtroni lëngun në një filxhan dhe ndajeni në dy filxhanë në mënyrë të barabartë.

Pini çdo mëngjes njërin filxhan, së paku 45 minuta para se të hani mëngjes në stomak të zbrazur. Gjatë mbrëmjeve, pini edhe një gotë tjetër nga ly lëng, dy orë pas darkës dhe para se të bini të flini.

Këtë pije duhet ta përdroni 2 herë në ditë, për një javë me radhë. Nëse e përdroni për një muaj rresht në mënyër të rregullt, ju mund të humbni deri në 10 kilogram me anë të këasj pije.

Ju mund të përmirësoni efektet e kësaj pije duke bërë gjithashtu edhe disa ushtrime të lehta në shtëpi.