Home Këshilla të ndryshme Humbni peshë për shtatë ditë me këtë lëng

Humbni peshë për shtatë ditë me këtë lëng

Ndonjëherë ju sado që ushqeheni shëndetshëm dhe ushtroni vazhdimisht, megjithatë nuk keni rezultate të dukshme në pamjen tuaj të jashtme.

Ndoshta nuk e dini por është një recetë natyrale që ndihmon që ju të humbisni peshë lehtë dhe shëndetshëm. Receta e mëpotshme ndihmon që ju të humbisni 1 cm të masës dhjamore të belit tuaj secilën ditë.

Poashtu kjo recetë e thjeshtë dhe me përbërës natyral ndihmon që të largoni të gjitha helmet nga trupi juaj.

Në ndërkohë që kjo pije ndihmon edhe në të pamurit tuaj më të mirë dhe përmirëson memorien tuaj, transmeton Klan Kosova.

Më e mira është që kjo pije është freskuese dhe e shijshme…ideale për ditët e nxehta të verës!

Përbërësit:

1lugë çaji mjaltë

2 lugë çaji uthull molle

1 filxhan lëng të freskët grejpfruti

Përgatitja:

Përgatitja e këtij lëngu është shumë e thjeshtë. Krejt çfarë duhet të bëni është të vendosni përbërësit në një mikser (blender) dhe të krijoni një masë homogjene.

Konsumoni këtë pije para drekës dhe darkës për 7 ditë me radhë. Më pas mund të pushoni 7 ditë të tjera dhe ta ripërsëritni sërish.

Shënim: Nëse doni mund ta zëvendësoni lëngun e grejpfrutit me lëng portokall

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...