Home Këshilla të ndryshme Ilaçi natyral i flokëve

Ilaçi natyral i flokëve

Ilaçi natyral i flokëveMaskë me banane dhe vaj kokosi

Bananet janë të përbëra nga shumë vitamina, kalium, antioksidantë. Ato konsiderohen ndër frutat më të mira për të krijuar receta të shëndetshme natyrale. Rëndësi po aq të madhe ka edhe vaji i kokosit i cili është kurues natyral.

1 banane

1 lugë vaj kokosi

1 lugë mjaltë

1 lugë vaj ulliri

Përdoreni këtë maskë duke i ulur flokët mirë në të dhe lëreni të qëndrojë ashtu për 15 minuta.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...