Home Këshilla të ndryshme Ilaçi natyral që kthen shikimin

Ilaçi natyral që kthen shikimin

shikiminPërfundimisht është gjetur ilaçi natyral efektiv për kthimin e shikimit, e për arsye që askush nuk i kupton oftamologët nuk e tregojnë, trasmeton gazeta Kosova Sot

Përbërësit: – 100 g lëng aloe vera; – 500 g gëzhoja të bluara të arrës; – 300 g mjaltë; – lëngu nga 3-4 limonë.

Përgatitja është e thjeshtë. Nevojitet që të gjithë përbërësit t’i përzieni dhe t’i vendosni në një kavanoz të qelqit dhe e lini të qëndrojë për 24 orë, duke e përzier kohë pas kohe. Një ilaç si ky a konsumoni tri herë në ditë, para secilës shujtë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...