Home Këshilla të ndryshme Ja disa keshilla si të rrisni thonjtë tuaj

Ja disa keshilla si të rrisni thonjtë tuaj

Ja disa keshilla si të rrisni thonjtë tuajThonjtë e gjatë duken bukur, mirëpo është e vështirë t’i rrisni thonjtë tuaj natyral. Shumë femra zgjedhin të bëjnë zgjatje artificiale të cilat dëmtojnë thonjtë dhe shkaktojnë dhimbje.

Këto janë disa këshilla si të mirëmbani thonjtë tuaj, që të zgjaten.

Lani thonjtë rregullisht

Vetëm të lani duart nuk është e mjaftueshme. Thonjtë duhet t`i lani shumë për shkak të papastërtive që mund të mblidhen në ta. Merrni një furçë dhëmbësh dhe së bashku me sapun dhe fërkoni pjesën e jashtme dhe të brendshme të thonjve një nga një.

Mos kafshoni thonjtë

Kafshimi i thonjve është një shprehi e vështirë të hiqet. Mirëpo ekzistojnë llaka thonjsh me shije të thartë të cilët do ju ndihmojnë ta largoni këtë shprehi

Konsumoni kalcium

Kalciumi bën thonjtë të fortë dhe të shëndetshëm prandaj duhet të konsumoni qumësht djathë apo të merrni kalcium të tretur në ujë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...