Ja disa nga ushqimet që pastrojnë trupin

Ja disa nga ushqimet që pastrojnë trupinKjo është një listë me ushqime që kanë funksione të ndryshme por të gjitha së bashku pastrojnë trupin.

Angjinarja, ndihmon për të normalizuar vlerat e kolesterolit dhe triglycerides. Luajnë rol jashtëzakonisht të rëndësishëm në dezinfektimin e organizmit.

Rodheja, përbërje bimore që duhet konsumuar me stomak bosh, parandalon formimin e akneve dhe pastrimin e lëkurës.Kamomili, përveç se është anti-stres, pastron edhe traktin urinar

Curry (Kerri), është një erëz e njohur për efektin e saj në pastrimin e mëlçisë

Raveni, ilaç i dobishëm për zorrët dhe në raste kapsllëku

Panxhari, jep ndihmë të shkëlqyer për fshikëzën e tëmthit dhe për mëlçinë

Algat e detit, ndihmojnë në alkalozën e gjakut dhe pastrojnë traktin e zorrëve duke absorbuar toksinat

Fara e lirit, ndihmojnë në pastrimin e zorrëve duke qenë të pasura me fibra