Ja disa nga vajrat më të mira për rritjen e flokut

Ja disa nga vajrat më të mira për rritjen e flokutAplikimi i vajit në flokët tuaj është shumë i rëndësishëm pasi ai ushqen dhe u jep jetë, i rigjeneron, i hidraton, u jep butesi dhe shkelqim edhe kur ata janë të thatë.

Për të zgjedhur produktin e duhur, ju duhet të keni kërkesat tuaja të renditura. Për shembull, nëse keni nevojë për të blerë vajin më të mirë për rritjen e flokëve, ju do të kërkoni së pari të dini përbërësit aktiv që nxisin rritjen dhe ri-rritjen e flokëve. Bazuar në këtë informacion, ju mund të vazhdoni të zgjedhni formulimet më efektive të vajrave për nxitjen e rritjes së flokëve.
Ja disa nga vajrat me te mira pwr rritjen e flokut:

1. Vaj ulliri
Vaji i ullirit është i njohur të jetë vaj i mirë për rritjen e flokëve. Ajo revitalizion kokën, ushqen rrënjët e flokëve dhe nxit rritjen e fillesave të flokëve. Vetëm ngrohni një sasi të vogël vaj ulliri në një enë. Shpërndani vajin në mënyrë të barabartë në të gjithë gjatësinë e flokëve, pastaj mbuloni kokën me një peshqir dhe lëreni për 20-30 minuta.

2. Vaj rozmarine
Vaj i shkëlqyer për nxitjen e rritjes së flokëve është vaji i rozmarinës. Ju thjesht duhet të ngrohni pak vaj ulliri së bashku me disa fleta rozmarinë në të, mundësisht, në një mikrovalë. Lejoni atë të qëndrojë për një kohë dhe tundeni. Vendosni këtë në një shishe dhe vazhdoni ta aplikoni, sa herë që flokët tuaj kanë nevojë për vajosje. Vaji rozmarinë rrit qarkullimin brenda kokës dhe ajo është e njohur gjithashtu se parandalon kancerin.

3. Vaj kokosi
Masazhimi i kokës tuaj një herë në javë me vaj të ngrohtë kokosi do të ndihmojë vërtetë në reduktimin e humbjes së flokëve dhe nxitur rritjen. Një masazh me vaj kokosit gjithashtu ndihmon në ruajtjen e shkëlqimit dhe shëndetin e fillesave të flokëve.