Home Këshilla të ndryshme Ja lëngu më i fortë se ilaçet kundër kolesterolit dhe dhjamit

Ja lëngu më i fortë se ilaçet kundër kolesterolit dhe dhjamit

Ja lëngu më i fortë se ilaçet kundër kolesterolit dhe dhjamitKjo recetë është e përgatitur në mënyrë që të ndihmojë në procesin e uljes së nivelit të kolesterolit dhe shkrirjes së dhjamit në një periudhë të shkurtë kohore.

Për efektin pozitiv të recetës flasin edhe mjekët dhe fakti se edhe ata jua preferojnë këtë recetë pacientëve të tyre. Të gjithë përbërësit janë të shëndetshëm dhe ndihmojnë trupin në luftën kundër sëmundjeve dhe në kombinim me përbërësit e tjerë janë aleatë të hatashëm në shkatërrimin e kolesetrolit dhe yndyrave, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit:

– 2 l ujë të filtruar;

– 2 majdanozë të freskët;

– 3 limonë.

– sodë e bukës.

Përgatitja:

Pastroni limonin me sodë të bukës për të hequr qafe papastërtitë.

Së pari vloni ujin dhe e lini të ftohet.

Copëtoni limonin dhe majdanozin, më pas shtoni ujin.

Mbuloni enën dhe e futni në frigorifer.

Përziejeni pijen dhe e hidhni në kavanoz apo shishe ditën që vijon.

Pini 100 g në ditë të këtij lëngut të shëndetshëm.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...