Home Këshilla të ndryshme Ja mënyra e duhur për të zbardhur dhëmbët

Ja mënyra e duhur për të zbardhur dhëmbët

Ja mënyra e duhur për të zbardhur dhëmbët Çdo njëri prej nesh dëshiron të ketë buzëqeshje ideale dhe dhëmbët luajnë një rol të rëndësishëm në këtë proces! Ja një mënyrë që do t’ju marrë 2 minuta kohë dhe kosto minimale, por rezultatet që do t’ju ofrojë do të jenë të shkëlqyera.

Merrni një pjatë dhe vendosni një lugë gjelle sodë buke në të

Prisni një limon në dy pjesë të barabarta

Shtrydhni një lugë gjelle lëng limoni

Shtoni lëngun e limonit në pjatën ku hodhët sodën e bukës dhe përzieni mirë përbërësit

Merrni një pecetë

Shfrytëzoni pecetën për të marrë përzierjen e për ta vendosur në dhëmbë. Sigurohuni ta aplikoni në secilin prej tyre

Prisni dy minuta, ndërsa përzierja fillon punën

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...