Ja një ilaç natyral për kollin dhe bronkitin

Ja një ilaç natyral për kollin dhe bronkitinGjatë kësaj periudhe, njerëzit duhet të kenë më shumë kujdes për shkak se infeksionet virale dhe bakteriale janë të shpeshta dhe si rezultat i kësaj, ne jemi më të prekshëm ndaj kollit dhe bronkitit.

Simptomat zakonisht ndikojnë në sistemin e frymëmarrjes dhe rikuperimi është tejet i vështirë.

Infeksionet virusale e shkaktojnë bronkitin, i cili faktikisht është inflamacion i mushkërive.

Për shkak të kësaj gjendje, njerëzit ballafaqohen me koll të vazhdueshëm dhe mund të zgjasë mbi dy javë.

Megjithatë, në vend se të përdoren antibiotikët për shërimin e këtyre sëmundjeve, në këtë artikull do të mësoni për ilaçin e mahnitshëm natyral që e ndihmon organizmin t’i luftojë sëmundjet e ndryshme, pa ndonjë efekt të padëshiruar anësorë.

LEXO EDHE: Si të reagoni pas rënies së shpejtë të shtypjes së gjakut?

Përbërësit: 250 ml qumësht, një lugë gjelle gjalpë, një lugë gjelle mjaltë, një gotë të verdhë të vezës dhe ¼ e lugës së gjellës me sodë buke.

Fillimisht e vloni qumështin dhe e lini të ftohet në temperaturë dhome.

Pas kësaj, ia shtoni gjalpin dhe mjaltën. I përzieni të gjithë përbërësit dhe ia shtoni vezën me sodën e bukës.

Ky ilaç është tejet efektiv kundër kollit, bronkitit dhe mund ta përdorin edhe fëmijët./Telegrafi/

KËSHILLA TË NGJASHME