Ja një recetë për fryerjen e barkut!

Ja një recetë për fryerjen e barkut!Per te eleminuar fryerjen e barkut eshte e rendesishme qe te konsumoni nje recete te thjeshte natyrale.Per pergatitjen e kesaj recete ju duhen keto perberesa.1 finok,1/2 molle jeshile, 1/2 kastravec dhe pak pluhur xhenxhenfili.

Te gjitha keto perberesa i perzjeme bashke dhe lengun e perftuar e konsumojme 1 here ne dite ne mes 2 vakteve ushqimor.

1-Finoku,ka vlera ne drenazhimin e indeve dhe pastrimin e gjakut dhe te melcise,zbut kontraksionet e muskujve te barkut dhe frenon krijimin e gazrave abdominale.

2-Molla-vitamina C,ruan gjithashtu nje efekt pastrues,rifreskues dhe tonifikant.

3-Kastraveci-i pasur me uje ,ka po ashtu te njejtin efekt.
Kjo eshte nje recete e thjeshte por shume efikase per te qendruar sa me larg fryerjes se barkut.

KËSHILLA TË NGJASHME