Home Këshilla të ndryshme Ja pse duhet të hani më shpesh spinaq

Ja pse duhet të hani më shpesh spinaq

spinaqiSpinaqi është i pasur me minerale, dhe ka një varg përfitimesh shëndetësore nga konsumi i tij.

Përmirson shikimin

Parandalon plakjen e muskujve

Stabilizon problemet neurologjike

Forcon muskujt

Stabilizon shtypjen e gjakut

Rritë sasinë e mineraleve në kocka

Ndalon sëmundjet e stomakut

Stimulon aktivitetin e metabolizmit

Ndihmon në zhvillimin e fetusit

Të mbron nga sulmet e zemrës

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...