Home Këshilla të ndryshme Ja sa duhet të prisni në marrëdhënie për t'u martuar

Ja sa duhet të prisni në marrëdhënie për t’u martuar

5Në ditët e sotshme, martesa ka marrë një rol frikësues në shoqëri, për shkak të ndarjes.

Një antropolog dhe një ekspert i sjelljes njerëzore në Universitetin e Indianas, Helen Fisher, që ka kaluar dekada duke studiuar aspekte të ndryshme të dashurisë, ka treguar se sa gjatë duhet të prisni, para se të martoheni.

Ai thotë se duhet të prisni deri në dy vite para se të martoheni, në mënyrë që të keni një martesë më të lumtur dhe më të gjatë, transmeton Gazeta Express.

Frika nga divorci po bën që çiftet të kalojnë më shumë kohë së bashku, para se të provojnë martesën.

Kjo është një gjë e mirë, thotë Fisher, pasi që çiftet nuk duhet të nguten që menjëherë posa të bien në dashuri të hynë në martesë.

Kjo për shkak se një pjesë e trurit, që është përgjegjëse për dashurinë, mund të shkaktojë ndjenja false, të cilat mund të pushojnë më pas, duke çuar në një divorc.

Kështu, më mirë është të prisni deri në dy vite, dhe më pas të martoheni.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...