Home Këshilla të ndryshme Ja si mund të ‘mposhtni’ sëmundjet në 15 sekonda

Ja si mund të ‘mposhtni’ sëmundjet në 15 sekonda

7Për të forcuar imunitetin, profesori rus Sergei Bubnovskiy sugjeron një teknikë të thjeshtë:

Zhytni këmbët në ujë të ftohët për 10 deri në 15 sekonda pasi të ktheheni në shtëpi nga puna.

Fillimisht, mbushni një legen me ujë të ftohët dhe pastaj shtoni aq më shumë akull sa mundeni. Pas kësaj, zhytni këmbët në ujin e ftohët dhe mbani ashtu për 10 deri në 15 sekonda.

Sigurohuni që këtë metodë ta përsëritni çdo natë para se të shkoni në shtrat.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...