Home Modë & Estetikë Ja si të eleminoni puçrrat në fytyrë

Ja si të eleminoni puçrrat në fytyrë

Ja si të eleminoni puçrrat në fytyrëDomatet janë të shkëlqyera për trajtimin e lëkurës duke përfshirë edhe puçrra në fytyrë.

Ja disa nga vetitë e saj:

-Domatet përmbajnë vitaminë C plus një acid që ndihmon në largimin e qelizave të vdekura epidermike, dhe gjithashtu ndihmon në largimin e pikave të zeza.

-Pritini domatet në copa të përshtatshme dhe vendosini ato në fytyrë. Lërini të veprojnë për 15-20 minuta dhe më pas hiqini.

Përsëriteni këtë veprim çdo ditë për një muaj në mënyrë që të hiqni pikat e zeza.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi i lashtë i gjyshes që shëron gjithçka

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme. Ky ilaç i përket mjekësisë alternative, ndërkaq thuhet se i trajton infeksionet, lodhjen, gripat, kolesterolin, arterosklerozën, etj. Gjithashtu është tejet fitimprurës për rastet e gurëve në veshka. Ilaçi fantastik natyral është i suksesshëm edhe në pastrimin e toksinave nga trupi dhe...