Home Këshilla të ndryshme Ja si te hiqni lodhjen nga fytyra me miell misri!

Ja si te hiqni lodhjen nga fytyra me miell misri!

Ja si te hiqni lodhjen nga fytyra me miell misri!Pas qëndrimit gjithëditor në zyrë dhe në ambient të mbyllur, fytyrës suaj i nevojitet një tretman intensiv në mënyrë që të kthjellet dhe të zhduken shenjat e lodhjes.

Për shërim të shpejtë, përdorni piling natyral për fytyrë. Përziejini dy lugë të miellit të misrit me të bardhët e një veze.

E vendosni në fytyrë dhe e lini të veprojë për 15 minuta. Më pas këtë maskë e shpëlani me ujë të ngrohtë, derisa fytyrës i dhuroni një masazh me lëvizje të buta dhe lëvizje në formë të rrethit.

Për fund, fytyrën e pastroni me ujë të ftohtë. Një tjetër recetë që për bazë ka mjaltin dhe largon lodhjen thotë: përziejini dy lugë mjalti me pak lëng limoni dhe atë maskë e vendosni në fytyrë.

E lini të veprojë për 15 minuta për ta shpëlarë fytyrën më pas me ujë të vakët.Ja si te hiqni lodhjen nga fytyra me miell misri!

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...