Home Këshilla të ndryshme Ja si të keni bark të sheshtë vetëm për 14 ditë

Ja si të keni bark të sheshtë vetëm për 14 ditë

Ja si të keni bark të sheshtë vetëm për 14 ditëFormat trupore janë një problem shumë shqetësues për femrat e sidomos pjesa e barkut. As dietat nuk funksionojnë për të arritur një bark të rrafshët por ushtrimet po.

Mjafton vetëm dy javë punë e vullnet dhe ju do arrini atë që keni kohë që e ëndërroni. Në videon e mëposhtme ju mund të shihni se cilat hapa duhet të ndiqni për të pasur një bark perfekt.

E rëndësishme është që të ushtroheni në mënyrë sistematike dhe të keni vullnet.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...