Home Këshilla të ndryshme Ja si të zhdukni infeksionet e sinuseve

Ja si të zhdukni infeksionet e sinuseve

Ja si të zhdukni infeksionet e sinuseveInfeksioni i sinuseve ndodh si rezultatet i viruseve që shkaktojnë inflamacione të ndryshme.

Ndër simptomat më të zakonshme të këtij infeksioni janë: kongjestioni, dhimbjet e kokës, gripi etj. Por, nuk ka problem! Këtë dukuri mund ta hiqni qafe vetëm me uthull molle.

Për shkak se është e pasur me vitamina, minerale, fibra dhe vitamina, uthulla e mollës është mjaft efektive në trajtimin e infeksionit të sinuseve. Veç kësaj, konsumimi i uthullës së mollës do t’ju ndihmojë në përmirësimin e sistemit të imunitetit dhe do t’ju mbrojë nga infeksionet.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle mjaltë të pastër – Një lugë gjelle spec të kuq

– Lëngun e një limoni – Gjysmë gote ujë të pijshëm – Çerekun e një gote me uthull molle (të pa filtruar) Vloni ujin dhe vendoseni në një tas. Shtojani uthullën dhe përziejeni mirë.

Pastaj, lëreni ashtu në temperaturë dhome ku mund t’i shtoni mjaltin dhe specin e kuq. Përzieni përbërësit dhe shtojani lëngun e limonit, si dhe vazhdoni ta përzieni. Këtë pije duhet ta konsumoni derisa të ndjeheni më mirë!

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...