Home Modë & Estetikë Ja si të zhdukni rrudhat me këtë recetë natyrale

Ja si të zhdukni rrudhat me këtë recetë natyrale

Ja si të zhdukni rrudhat me këtë recetë natyraleMe kalimin e viteve të gjithë duam të dukemi të rinj e të bukur dhe sigurisht pa rrudha.

Kremi i mëposhtëm i realizuar në kushtet e shtëpisë është efektiv, për të larguar rrudhat dhe për ta bërë lëkurën tuaj të duket më e re dhe e freskët.

Përbërësit: Një lugë gjelle vaj ulliri, të kuqtë e një veze, një lugë gjelle mjaltë, dy lugë gjelle vazelinë.

Përgatitja: Zbuteni vazelinën për disa minuta me ndihmën e avullit të ujit. Ky proces do të zgjasë disa minuta. Më pas shtoni në vazelinë përbërësit e tjerë.

Përzieni mirë të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene dhe kremi juaj është gati!

Sipas revistës Shije, është mirë që kremin ta ruani në frigorifer.

Lyeni me të lëkurën duke i bërë masazh dhe pas 30 minutave mund ta hiqni kremin me letër të lagur.

Nevojitet më shumë se një orë që kremi të përthithet në lëkurë, ndaj kini parasysh që ta lyeni fytyrën të paktën dy orë para se të shkoni për të fjetur.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...