Home Këshilla të ndryshme Ja si ti drejtoni flokët kaçurrela

Ja si ti drejtoni flokët kaçurrela

Ja si ti drejtoni flokët kaçurrelaDamat me flokë kaçurrela zakonisht do të dëshironin të kenë flokë të drejta, ndërsa ato të cilat kanë të tilla ëndërrojnë kaçurrelat…

Nëse dëshironi t’i rrafshoni tallazet natyrale pa hekurosje e cila i dëmton qimet, këtë mund ta bëni në mënyrë të thjeshtë – me tharje të ftohtë.

Lani flokët, fërkoni me maskë ushqyese, shpëlani dhe pastaj qitni regjenerator, i cili nuk shpëlahet.

Me peshqir eliminoni tepricën e ujit dhe thani flokët me tharëse flokësh ashtu që të fryjë ngadalë ajër të ftohtë.

Edhe pse tharja zgjat më shumë, rezultati është fantastik, transmeton Telegrafi.

Flokët gjithashtu mund t’i drejtoni me ndihmën e furqetave, sado që kjo të tingëllojë e çuditshme.

Pas larjes, qitni regjenerator i cili nuk shpëlahet, ndërsa tepricën e ujit eliminoni me peshqir.

Pastaj krihni çdo tufë flokësh, mbështillni furqetat dhe thani flokët në mënyrë natyrale apo tharëse flokësh.

Kur të hiqni furqetat dhe të kriheni, flokët do t’ju jenë të rrafshëta dhe të shndritshme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Mishi i kuq nxit kancerin e zorrëve

Konsumimi i përditshëm i mishit të kuq apo të përpunuar, edhe në sasitë më të vogla, mund të rritë rrezikun e sëmundjeve të rënda të stomakut. Një studim gjashtëvjeçar i Universitetit të Oksfordit me pjesëmarrjen e rreth gjysmë milion grave dhe burrave anglezë të moshës 40 deri 69 vjeç ka treguar se dietat me bazë mishin e kuq shtojnë me...