Home Modë & Estetikë Jeshilja ushtarake në trend këtë vjeshtë

Jeshilja ushtarake në trend këtë vjeshtë

Jeshilja ushtarake në trend këtë vjeshtëNëse po mendoni të rinovoni garderobën e vjeshtës, s’ka nevojë për panik!

Mënyra më e mirë për të përballuar transformimin e stinës, kur dhe vapa është larguar, por edhe ftohtë nuk është, duhet ti besoni robave me një tonalitet mat, të zakonshëm.

Këto tone do ju shoqërojnë në punë apo në mbrëmje. Jeshilja ushtarake është ajo që fiton gjithmonë, në mënyrë të veçantë për sezonin vjeshtë- dimër 2015.

Jeshilja ushtarake në trend këtë vjeshtë

Veshja e markës N 21, për shembull, është perfekte: femërore. Saint Laurent propozon në fakt klasiken e zakonshme: xhaketën me fantazi ushtarake, apo kamuflazh, madje dhe në veshjet e shkurtra. Tonet e jeshiles janë parë dhe në pasarelat e Chanel dhe Sacai.

Jeshilja ushtarake në trend këtë vjeshtë

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Pse duhet t’i konsumojmë hithrat?

Hithra rekomandohet për trajtimin e disa sëmundjeve dhe është një nga bimët natyrale medicinale më të zakonshme. Hithrat që rriten dhe nisin të lulëzojnë nga stina e pranverës e deri në vjeshtë janë shumë të dobishme për shëndetin e përgjithshëm. Po ashtu, nëse nuk e keni ditur, hithra përdoret edhe për masazh kundër dhimbjeve reumatike, gjë që nisi të përdorej fillimisht...