Home Shëndetësi Ju mbesin shenja të zeza pasi depiloheni? Ja disa zgjidhje të shpejta

Ju mbesin shenja të zeza pasi depiloheni? Ja disa zgjidhje të shpejta

krahetShpesh herë jeni të pasigurtë për shenja e zeza që na mbesin pas depilimit poshtë krahëve. Sado që të mundoheni sidomos femrat që janë brune natyrale e vuajnë tepër këtë problem. Sido që t’i hiqni qimet nën sqetulla gjithsesi do ngelet hija e zezë. Sot do t’ju tregojmë disa mënyra të thjeshta dhe të shpejta se si të zhdukni këto shenja të pakëndshme.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni videon:

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...