Home Këshilla Seksuale Ju mundojnë shumë menstruacionet? Kjo mund të jetë një shenjë e kancerit

Ju mundojnë shumë menstruacionet? Kjo mund të jetë një shenjë e kancerit

1Por, ndërkohë ajo kishte kërkuar ndihmën mjekësore dhe kishte gjetur se problemi ishte shkaktuar nga një formë e rrallë e kancerit të mitrës, transmeton lajmi.net

Vajza 24 vjeçare ka treguar se periodat e saj ishin deri në 10 ditë me gjakderdhje të madhe dhe dhimbje të rëndë, për rreth pesë deri në shtatë ditë.

Brain ka treguar për “The Independent” se ato nuk ishin gjithmonë të vështira, por për vitet e fundit po dhe se ajo tani është diagnostifikuar me kancer të mitrës.

24 vjeçarja këshillon që të gjitha femrat që kanë perioda të parregullta të drejtohen tek mjekët për të marrë këshilla dhe trajtime pasi që mund të jetë shenjë për ndonjë sëmundje të tillë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...