Home Shëndetësi Kafeina, kunder celulitit

Kafeina, kunder celulitit

Kafeina, kunder celulititKafeina, nje substance natyrale me origjine vegjetale, rezulton te jete shume efikase ne trajtimet anti-celulit.

Pikerisht keshtu, reagon si ndihmes, duke stimuluar drenimin dhe duke favorizuar ne kete menyre shkrirjen e acdit yndyror ne inde.

Por kjo nuk do te thote qe konsumi me ane orale te saj te kete ndonje rrezultat anti-celulit, por duhet nderhyre me aksion drenimi dhe disintoksikues, te cilat jane baze e trajtimeve per te luftuar celulitin.

Eshte ky funksion qe aktivizon kafeinen dhe e ben nje aleat te rendesishem per te shkrire dhjamin e depozituar.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...