Home Shëndetësi Kanceri i gjirit?Kërkon kujdes

Kanceri i gjirit?Kërkon kujdes

Kanceri i gjirit?Kërkon kujdesTë prekurat nga kanceri i gjirit sa vijnë dhe shtohen. Por kjo sëmundje mund të ndalet së qeni vdekjeprurëse. Në rast se ekzaminohet e trajtohet në kohë, kanceri i gjirit është i shërueshëm. Shpejtoje jetën tënde. Duhet thjesht pak kujdes.

30 % e sëmundjeve tumorale të femrave në Shqipëri janë pikërisht tumor ii gjirit dhe dhimbshëm pranohet se vdekshmëria nga kjo sëmundje është ndër më të lartat.

Ndërkohë, në shtetet e zhvilluara perendimore, kjo sëmundje është e përhapur shumë më tepër. Prandaj, prej kohësh, përjeket për kurimin dhe trajtimin e saj janë vënë në qendër të punës së specialistëve.

Të prekurit nga kanceri duhet të pushojnë dhe të hanë shëndetshëm. Ësjtë shumë e rëndësishme të zgjedhni at që hani. Ndiqni këhillat për përdorimin e recetave natyrale të cilat ndikojnë fuqishëm në sistemin tuaj imunitar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...