Home Këshilla të ndryshme Kanella me kefir ka efekt të çuditshëm në organizëm

Kanella me kefir ka efekt të çuditshëm në organizëm

Kanella me kefir ka efekt të çuditshëm në organizëmNëse dëshiron ta ringjallni dhe freskoni trupin tuaj, kombinimi me këta dy përbërës është zgjedhja e duhur.

Ky kombinim ul kolesterolin dhe sheqerin në gjak, përmirëson shikimin. Ndikon pozitivisht në punën e veshkave, normalizon peshën, transmeton gazeta Kosova Sot.

RECETA: Përzieni kefirin (ose jogurtin me pak yndyrë) me kanellë. Kanellën hidheni sipas shijes – gjysmë lugë të kafesë në 200 ml kefir (jogurt) me temperaturë të dhomës. Nëse çdo mbrëmje, në vend të darkës, e konsumoni këtë lëng, shumë shpejtë do t’i vëreni rezultate

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...