Home Këshilla të ndryshme Keni dëshirë të keni flokë që shkëlqejnë

Keni dëshirë të keni flokë që shkëlqejnë

kamomilShpesh herë ndodh që t’i kemi flokët  e thatë dhe kjo gjë është me të vërtetë shumë e besdisshme. Mos harroni që ne gjithmonë ju ofrojmë mundësitë më të mira përsa i përket sekreteve të bukurisë. Shampoja me kamomil do ju ndihmojë pa masë për t’i dhënë shkëlqim flokëve tuaja.

Do ju nevojiten:
-4 bustina çaji kamomil
-½ filxhan ujë të valuar
-½ filxhan me shampo për fëmijë

Udhëzime:
Vendosni bustinat e çajit në një tas me ujë të valuar dhe lëreni të qëndrojë për rreth 30 minuta. Shtoni aty shampon e bebeve dhe lëreni të përzihen mirë me njëra-tjetrën. Aplikojeni në flokë të lagësht.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Pse duhet t’i konsumojmë hithrat?

Hithra rekomandohet për trajtimin e disa sëmundjeve dhe është një nga bimët natyrale medicinale më të zakonshme. Hithrat që rriten dhe nisin të lulëzojnë nga stina e pranverës e deri në vjeshtë janë shumë të dobishme për shëndetin e përgjithshëm. Po ashtu, nëse nuk e keni ditur, hithra përdoret edhe për masazh kundër dhimbjeve reumatike, gjë që nisi të përdorej fillimisht...