Keni njolla kafe në lëkurë? Ja zgjidhja…

lekuraDalëngadalë dhe vera po largohet dhe ne në vjeshtë duhet të tregohemi shumë më të kujdesshëm gjatë vjeshtës.

Të ripërtërijmë lëkurën tonë gjatë kësaj stine të freskët është shumë e rëndësishme, sepse nëse nuk e bëjmë mund të kemi dëme të parikuperueshme.

Sot do t’iu sugjerojmë një maskë e cila ju ndihmon të zhdukni njollat e besdisshme ngjyrë kafe të cilat dashje padashje shkaktohen nga dielli i fortë gjatë muajve të verës. Ato janë më të dukshme në zonat e ekspozuara siç është dekolte, fytyra dhe zona e shpatullave.

Nje lugë mjaltë

Një të bardhë veze

Një lugë lëng limoni

Menyra e perdorimit

Përziejini të gjithe perberesit dhe aplikojini në fytyre. Pas disa minuatash do e shihni qe ajo do filloje te thahet. Lereni te veproje per 30 minuta dhe me pas shpelajeni. Kjo maske ben shume mire per njollat kafe duke qene se mjalti eshte nje sheures shume i mire kunder plageve. Bejeni 1 here ne javë.