Home Modë & Estetikë Këpucët për sezonin vjeshtë/dimër 2012

Këpucët për sezonin vjeshtë/dimër 2012

Këpucët për sezonin vjeshtë/dimër 2012Cilat do të jenë llojet e këpucëve dhe cilat do të jenë ngjyrat e vjeshtës dhe dimrit të ardhshëm?

Sigurisht që çdo grua ka këpucët dhe shijet e saj, sipas modës apo jo, por ia vlen të krijoni një ide për ngjyrat e modës së sezonit vjeshtë-dimër 2012.

Në vend të parë qëndron e zeza e paevitueshme (që përdoren si ditën ashtu edhe në mbrëmje), pas saj e bardha, grija, bezha, bluja, çokollata, vjollca e errët, portokallia dhe e kuqja.

Për periudhën vjeshtë/dimër 2012 janë lënë mënjanë ngjyrat e ndezura duke ua lënë vendin nuancave më të ngrohta, por sidomos më intensive.

Për sa u përket materialeve, dominojnë lëkura klasike, lëkurat e zvarranikëve, kamoshi dhe sateni, natyrisht për t’u përdorur në raste të veçanta.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...