Home Modë & Estetikë Këshilla bukurie

Këshilla bukurie

13399045_mPër të ruajtur elasticitetin e lëkurës tuaj dhe për të parandaluar plakjen e parakohshme aplikoni një të bardhë veze të përzier me vaj kokosit, kur ajo thahet lani fytyrën.

Për të parandaluar linja të përhershme dhe venitje e lëkurës masazhoni fytyrën tuaj rregullisht me vajra të tilla si vaj kokosit, vaj Suzami Kalendule Bajame. Ato gjithashtu ndihmojn duke parandaluar dehidratimin e lëkurës.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...