Home Shëndetësi Keshilla per ta cuar nje diete deri ne fund me sukses

Keshilla per ta cuar nje diete deri ne fund me sukses

Me disa hollesi dhe me mirëkuptim do te jete shume me e thjeshte te cosh nje diete deri ne fund, per te pasur me pas rezultate  shume te mira. Ju sugjerojme disa . Si fillim te jeni gjithmonë te angazhuar : sic e keni vene kohet duke ndejtur jane shume te rrezikshme  sepse te cojne ne konsumimin e snack dhe gjerave te tjera  pa e vene re. Nje dite plot me angazhime,  ne te kundërt do te ia u hiqte mendjen nga ushqimi.

Se dyti duhet te analizoni motivimet e juaja me te thella, pa keto dieta eshte e destinuar te deshtoje. Kujdes me kohen e lire dhe momenteve te relaksim. Nese keni ne program nje mbremje te relaksuese ne divan dhe e dini qe tundimi per te ngrene dicka eshte shume me i madh, mos harroni te beni furnizim me fruta , per nje vakt te shpejte te shendetshem , me pak kalori dhe ju ndihmon qe te rezistoni ndaj te ngrenit .

Keshilla e katert mbase eshte me e veshtira per tu respektuar por dhe shume e nevojshme per te pasur rezultate; mundohuni te evitoni sa me shume pijet , ushqimet si pica jashte shtepise. Nese jeni mesuar cdo mbremje , pas pune , te pini nje gote me vere ne lokalin tuaj te preferuar , rrezikoni te deshtoni përpara se te filloni . Por eshte e vertet  qe ndonje  gje  “ vogel” duhet. Nje akullore, nje pice mund te bejne mire , sidomos humorit , por nuk duhet te bini pre ne ditet e para.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...