Keshilla per tu evituar ne dashuri

Sa here kemi deshiruar tu japim te drejte mikeve tona qe donin te na prezantonin “njeriun e duhur”.

Shpesh na duket qe miqte tane jane ne pozicionin e duhur per te gjykuar situaten tone sentimentale, nga jashte mund te vleresohen me sy kritik dhe me e thjeshte, ndersa ne e shohim si dicka shume te medha. Por jo gjithmone sygjerimet jane te drejta.

– Duhet te jesh gjithmone e sinqerte

Sinqeriteti eshte dicka e bukur, por cdo histori dashurie duhet te kete nje vello misteri. Te jeni shume te sinqert, si psh mbi disa defekte apo per pamjen e partnerit, kjo mund ta lendoje shume. Nje argument tjeter qe duhet te tregoheni te kujdesshem jane miqte, dhe mbi te gjitha mamaja, evitoni ta kritikoni hapur. Ndonje “genjeshter” e vogel e thene per te mire eshte e tolerueshme ne dashuri

– Seksi nuk eshte cdo gje

Dikujt mund ti ndodhe, qe te perballet me dyshime mbi perpuethshmerine seksuale, dhe ngushelloheni duke thene se seksi ne cift nuk eshte cdo gje. Sigurisht, seksi nuk duhet te qendra e cdo gjeje, por per nje marredhenie te lumtur dhe te qete perberesi erotik dhe sensual jane shume te rendesishem. Nese keni probleme, perpiquni ti perballoni se bashku.

– Te prezantoj une ate te duhurin

Edhe pse ne pergjithesi miqte jane ne pozicionin optimal per te vleresuar afersine ne cift, mund te behet nje zhgenjim i madh. Beni kujdes me takime te kota dhe me shprehjet “te gjej une ate te duhurin”. Kapaciteti i nje mikeje per te kuptuar cilat jane karakteristikat qe duhet te kete nje mashkull i pershtatshem per ju bazohen ne thllesine e lidhjes. Por dashuria ndjek rregulla te ndryshme ne krahasim me miqesine./ikub/