Home Këshilla Seksuale Këshilla që çdo grua duhet ti provojë të paktën një herë në...

Këshilla që çdo grua duhet ti provojë të paktën një herë në shtrat

Këshilla që çdo grua duhet ti provojë të paktën një herë në shtratNëse ju ndjeheni se jeta juaj seksuale nuk po ecën siç duhet, apo vetëm dëshironi të bëni diçka të re, tetë këshillat e mëposhtme janë ato që çdo grua duhet të ndjekë të paktën një herë në shtrat.

1 – Bëhuni egoiste

Ndonjëherë keni nevojë më shumë për kënaqësinë tuaj. Kërkojeni atë çfarë dëshironi dhe mos u shqetësoni për partnerin. Është e vërtetë që duhet të ketë një balancë, por nëse shqetësoheni gjithmonë për të, ju nuk do ta zbuloni kurrë se çfarë dëshironi.

2 – Lubrifikohuni

Vetëm pak lubrifikim mund të bëjë dallimin në mes të shqetësimit dhe ekstazës. Ka shumë faktorë që mund të ndikojnë në lubrifikim natyral të një gruaje: dehidratimi, pilulat, stresi, ilaçet kundër depresionit, shtatzënia dhe madje edhe ushqyerja me gji; por ju nuk duhet të gëzoni për këtë.

Shtimi i një lubrifikanti në rutinën tuaj seksuale mund të intensifikojë kënaqësinë, të rrisë ndjeshmërinë, të zgjasë aktin, të ndihmojë në përdorimin e prezervativit dhe t’ju bëjë më të ndjeshme dhe stimuluese.

3 – Vishni diçka joshëse

Të veshurit të një palë të brendshme të reja, mund t’ju rrisë besimin në dhomën e gjumit. Sigurohuni që ajo që vishni është për të dy: nëse ndiheni të bezdisura dhe jo rehat nuk do t’ju bëjë të keni një seks të paharrueshëm. Nëse të brendshmet seksi nuk janë për ju, mund të përdorni një palë këpucë ose buzëkuq. Është ekuivalenti seksual i një kostumi biznesi.

4 – Konsideroni një stimulim me dorë

Nëse partneri juaj mund të jetë pak “i ashpër” me klitorin tuaj, kjo është e përkryer. Një lexuese thotë: “I dashuri im më stimulon me gishta gjatë seksit oral, kjo ishte një përvojë shumë intensive për të dy ne.”

5 – Shihni filma porno me partnerin

Ashtu si lojërat e seksit, filmat për të rritur mund të jenë një aktivitet në çift. Gjeni diçka që ju pëlqen të dyve dhe do të surprizoheni sa bukur do jetë.

6 – Praktikoni vonesën e kënaqësisë

Me një partner të qëndrueshëm është mirë që gjërat mos të përfundojnë shpejt. Kthehuni në kohët kur dilnit bashkë si adoleshentë dhe më pas dilni në darkë para se të bëni seks.

7 – Merrni pjesë në dominim dhe tërheqje

Për të habitur partnerin tuaj përdorni një palë pranga, filloni kështu aventurën tuaj të dominimit dhe nënshtrimit. Nxisni ide me partnerin tuaj më parë dhe më pas vijini ato në praktikë.

8 – Mjaft u shtirët për orgazmën

Kur kjo nuk po ndodh, presioni për arritjen e orgazmës mund të rritet dhe t’ju bëjë të ndiheni të parehatshme dhe të tensionuara. Përqendrohuni vetëm të shijoni momentin. Duke qenë më të relaksuara do të keni rezultate më surprizuese.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...