Home Këshilla të ndryshme Me këtë truk të gjitha këpucët tuaja me taka do të jenë...

Me këtë truk të gjitha këpucët tuaja me taka do të jenë të rehatshme sikur atletet

1Ja çfarë duhet të bëni!

Blerja e këpucëve me taka mund të jetë me rrezik, sepse në atë kohë të shkurtër, sa zgjat prova e këpucëve në dyqan, nuk mund të dini a do të jenë ato të rehatshme.

Zgjidhja ekziston, sepse kemi gjetur trukun, i cili për dy sekonda do t’ju zbulojë se a janë të rehatshme.

Për të konstatuar a do të jenë të rehatshme këpucët me taka, patjetër duhet t’i provoni!.

Në të vërtetë, kjo mund të dihet vetëm duke i shikuar këpucët, dhe e gjitha që do t’ju duhet është metri.

Distanca midis shollës dhe thembrës do të zbulojë a janë këpucët të rehatshme.

Nëse distanca midis shollës është më e vogël se 7.5 centimetra, takat nuk do të jenë të rehatshme, pa marrë parasysh lartësinë e takës.

Distanca sa më e shkurtë, lakesa është më e madhe dhe pesha më e madhe bie në gishta të këmbës, dhe kështu do të jetë edhe parehatia, edhe dhembje më të mëdha./Telegrafi

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...