Home Këshilla Seksuale Këto momente të sikletshme nuk i evitoni dot në seks!

Këto momente të sikletshme nuk i evitoni dot në seks!

Me siguri keni provuar t’ju ndodhin incidente apo situata të sikletshme, për të cilat keni preferuar të mos diskutoni, madje as me partnerin tuaj.

Por, mos u mërzisni. Na kanë ndodhur të gjithëve. Nuk ka asnjë arsye për t’u vendosur në siklet. Mirësevini në klub!

1.Gazrat vaginalë! Ok, ndoshta zhurma do jua prishë pak intimitetin, por është diçka normale. Ato ndodhin kur ajri i bllokuar në vaginë del prej andej. Madje është një shenjë se jeni duke patur marrëdhënie seksuale të shëndetshme, sepse tregon që ndiheni rehat me partnerin tuaj.
2.Njollat e lagura në çarçaf. Ato të cila bëjmë sikur nuk i shohim në fakt janë aty, mbi çarçaf. Ka ardhur momenti t’i pranoni!
3.Të nxira në lëkurë. Seksi ndryshe konsiderohet dhe një sport. Kështu që kur ta shikoni ditën tjetër veten me të nxira në trup, mos u bëni merak. Janë thjesht pasojat e “një nate fitimtarësh”.
4. Ndiheni si “një shkretëtirë” Sigurisht që ndodh të mos jeni e lubrifikuar, për këtë arsye ekzistojne të gjitha llojet e xhelrave të cilat mund t’i blini lehtësisht në farmaci.
5. Ndonjëherë thoni gjërat e gabuara. Nuk mund të jemi mirë në të gjitha gjërat, sidomos kur bëhet fjalë për të folurit “ndyrë” në shtrat.
6.Keni bërë urinën? Ka dy arsye: kur keni një fshikëz shumë sensitive dhe kur keni kaluar një orgazmë intense pas së cilës muskujt kontraktohen. Sigurisht që nëse shkoni në tualet para se të kryeni marrëdhënie, mund ta shmangni.
7.Keni ish-in në mendje! Shpeshherë ndodh instiktivisht dhe nuk është aspak personale.
8.Ndërkohë që ai jep më të mirën, ju mendoni listën e ushqimeve që do blini ditën tjetër. Kjo tregon që jeni një person hiperaktiv. Bravo!

 

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...