Home Këshilla të ndryshme Këto shenja të çuditshme mund të jenë shenja të diabetit

Këto shenja të çuditshme mund të jenë shenja të diabetit

4Sëmundja e diabetit prek shumë persona në gjithë botën dhe shpesh është e vështirë që në fillim të hetohen shenjat e para.

Janë disa shenja të çuditshme të cilat mund të tregojnë se po përballeni me diabet, transmeton Indeksonline.

Ato janë si më poshtë:

1. Mishra të dhëmbëve të pezmatuar apo infektuar

2. Probleme me lëkurë

3. Ndjeshmëri e çuditshme në shputa të këmbëve

4. Humbje e shiqimit apo dëgjimit

5. Gjumë i shpeshtë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...