Home Këshilla të ndryshme Kjo bimë ua përmirëson humorin (Foto)

Kjo bimë ua përmirëson humorin (Foto)

Bima e rozmarinës ndihmon qarkullimin e gjakut si dhe përmirëson humorin.

Rozmarina e njohur ndryshe edhe si mersinë, përmban antioksidantë, të cilët luajnë rol kyç për pastrimin e mëlçisë.

Një nga mënyrat më të mira për tu marrë është duke zier një lugë rozmarinë në ujë të nxehtë për 10 minuta dhe duke pirë çdo ditë nga pak prej tij në formë çaj.

Gjithashtu ky lëng shërben për të luftuar dobësinë e përgjithshme të trupit si dhe favorizon lehtësinë e tretjes. 2 3

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...