Home Këshilla të ndryshme Kjo është kafja më e fortë në botë, ju lë 3 ditë...

Kjo është kafja më e fortë në botë, ju lë 3 ditë pa gjumë

​Kafeja më e fortë në botë përmban sasi të madhe të kafeinës dhe një filxhan nga kjo kafe iu lë pa gjumë për plotë tri ditë.

Kjo kafe quhet ndryshe edhe si “Kafeja e Dëshirës së Vdekjes” dhe përmban 200% më shumë kafeinë se sa një filxhan mesatar me kafe.
Ajo nuk rekomandohet për njerëz që duan të flenë në 3 ditët pasardhëse!

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...