Kjo është kura magjike për pika të zeza

Kjo është kura magjike për pika të zezaNjëri ndër problemet e femrave janë edhe pikat e zeza në hundë. Një mënyrë shumë e lehtë dhe efikase me kushte shtëpie për të hequr këto pika irrituese po bën naming në internet, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Video e publikuar kohë më parë tregon hapat se si t’i largoni pikat e zeza.

Hapi i parë: Merrni një facoletë dhe lageni me ujë të vakët, pastaj vendoseni në hundë në mënyrë që të happen poret e hundës.

Hapi i dytë: Merrni sodë bikarboni dhe pastë dhëmbësh, përzieni mirë dhe aplikojeni në vendin ku keni pika të zeza.

Hapi i tretë: Merrni furçën e dhëmbëve dhe fërkoni hundën me kujdes, pastaj pastrojeni mirë hundën dhe pikat do të zhduken si me magji.