Kjo është mënyra për ta pastruar mëlçinë, sipas mjekëve

Kjo është mënyra për ta pastruar mëlçinë, sipas mjekëveFryrjet, dhimbjet e kokës, pagjumësia, mungesa e vullnetit dhe lodhja konstante, tregojnë se e keni ngarkuar për së tepërmi mëlçinë dhe se është koha e fundit që të ndërmerrni masa, transmeton gazeta Kosova Sot.

Lëngu natyral për pastrimin e mëlçisë – përbërësit: 125 g lakër të freskët; 1 limon; 25 g selino; 1 dardhë; 1 rrënjë xhenxhefili prej 150 g; 500 ml ujë.

Përgatitja: Të gjithë përbërësit i përzieni në blender dhe çdo mëngjes e pini nga një gotë në lukth të thatë, për së paku tri javë.

KËSHILLA TË NGJASHME