Kjo maskë është përfektë për fytyrë

Kjo maskë është përfektë për fytyrëNjë e tillë përgatitet shumë lehtë dhe i jep lëkurës së fytyrës shkëlqimin e duhur.

Për ta përgatitur atë, ju duhen këta përbërës:

2 lugë të mëdha vaj kokosi

1 lugë e madhe glicerinë

3-4 pika vaj esencial

Përgatitja:

Në një enë vendosni vajin e kokosit dhe shtoni glicerinën dhe vajin esencial. Përzini mirë të gjithë përbërësit, transmeton Indeksonline.

Transferoni këtë përzierje në një kavanoz të pastër dhe ruani në frigorifer për një javë.

Bëni masazh fytyrës me këtë maskë për 5 minuta dhe pastrojeni fytyrës pas 1 ore.