Home Shëndetësi Kjo pije magjike shkrin dhjamin për 8 orë

Kjo pije magjike shkrin dhjamin për 8 orë

4Çdo njeri që ka pasur probleme me humbjen e peshës dhe përpiqet të mirëmbajë një peshë normale, e di se pjesët më të vështira për të humbur peshë janë stomaku dhe kofshët.

Ato janë të parat ku depozitohet dhjami dhe të fundit ku shkrihet, e ky është rregull i pafolur të cilin të gjithë e dimë.

Por, a ka ndonjë mënyrë përmes së cilës mund t’i shkrijmë këto depozita të dhjamit rreth belit dhe kofshëve më shpejt?

Receta e mëposhtme rekomandohet dhe thuhet se është ndër shkrirësit më të mirë natyralë të dhjamit, pasi që zvogëlon vijën e belit brenda natës. Veç kësaj, kjo pije sjell edhe përfitime tjera si pastrimin e trupit nga toksinat, shpejtimin e metabolizmin, si dhe e furnizon trupin me vlera të rëndësishme ushqyese.

Në vend se të hani darkë, përpiquni të mos konsumoni asgjë për pak orë para se të flini dhe pini këtë produkt. Çdo njeri që e ka provuar thuhet se ua ka shkrirë dhjamin menjëherë përderisa ata kanë qenë në gjumë.

Përbërësit:

– Limon

– Majdanoz

– Uthull

– Kanellë

– Një lugë gjelle mjaltë ose xhenxhefil

Përbërësit i përzieni në blender dhe duhet të planifikoni që të flini saktësisht 8 orë.

Nuk do të kalojë kohë e gjatë dhe do të vëreni se si numrat në matëse të peshës do të zvogëlohen një nga një

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shafrani i Indisë, një bimë çudibërëse

Shafrani i Indisë po konsiderohet si një ilaç në mjekësi. Kjo bimë njihet mijëra vjet më parë në Indi, duke u përdorur përveçse si një erëz aromatike edhe si një bimë mjaft e efektive medicionale me përfitime të shumta shëndetësore. Përbërja shafranit nga kurikumi, ka bërë që shkencëtaret ta krahasojnë kurikumin me medikamente anti- inflamatore, por pa efekte anësore, sidomos për...