Home Këshilla të ndryshme Kjo pije rigjeneron eshtrat dhe nyjat

Kjo pije rigjeneron eshtrat dhe nyjat

Kjo pije rigjeneron eshtrat dhe nyjatNë vijim ju paraqesim një recetë krejt natyrale, recetë kjo që është në gjendje që në mënyrë efikase ta përmirësojë dhe rigjenerojnë gjendjen e nyjave, eshtrave dhe gjurit, duke ndikuar në zbutjen e dhimbjeve, transmeton gazeta Kosovs Sot Online.

Ja si ta përgatisni:

Përbërësit:

– 1 kilogramë mjaltë

– 10 lugë fara të lirit

– 50 gramë fara të kungujve

– 5 lugë susam

– 3 lugë rrush të thatë

– 50 gramë fara të lulediellit

– 50 gramë kokrra gruri.

Mënyra e përgatitjes:

Përzieni të gjithë përbërësit e përmendur më lart në një enë të paksa më të madhe. Kur t’i keni përzier mirë, masën e vendosni në një kavanoz të madh prej qelqit. Merrni nga një lugë para secilit kafjall dhe drekës.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...