Home Këshilla të ndryshme Kjo recetë i ka lënë mjekët pa fjalë! Shëron gjunjët, eshtrat dhe...

Kjo recetë i ka lënë mjekët pa fjalë! Shëron gjunjët, eshtrat dhe nyjet menjëherë

1Derisa plakemi, organet dhe trupi ynë në tërësi fillojnë të përkeqësohen, gjëra që janë të lidhura kryesisht me moshën.

Dhimbja e kockave është një nga dhimbjet më të zakonshme të trupit me kalimin e kohës. Shumë njerëz përpiqen për ta tejkaluar këtë dhimbje me ilaçe dhe medikamente tjera, por ekziston një mënyrë e trajtimit të dhimbjes krejtësisht natyrshëm pa asnjë efekt anësor, transmeton lajmi.net

Gjunjët janë nga pjesët e trupit që i nënshtrohen shumë konsumimit me kalimin e kohës. Pesha e gjithë trupit mbështetet mbi forcën e tyre dhe janë pjesa kyqe e trupit për mundësinë e lëvizjes, prandaj duhet të mbrohen.

Pasi fillon dhimbja e kockave, nëse nuk trajtohet ajo vazhdon të rritet. Pra ne do të ju tregojmë një recetë natyrale për trajtimin e këtyre pjesëve të trupit:

Përbërësit:
40 gr fara të kungullit
200 gr mjaltë
2 lugë xhelatinë e pastruar
3 lugë rrush të thatë
8 lugë fara liri
Përgatitja dhe përdorimi:
Vetëm përzieni të gjithë përbërësit në një blender derisa të fitoni një përzierje homogjene. Merrni një lugë gjelle – dy herë në ditë nga masa dhe vazhdoni derisa të ndjeni rezultate pozitive

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...