Home Këshilla të ndryshme Kjo vërtet do t’i zemërojë farmaceutikët

Kjo vërtet do t’i zemërojë farmaceutikët

Mjalti është ushqimi i vetëm në botë që nuk di të prishet. Në vijim ju sjellim disa receta që vërtetë do t’i zemërojë disa kompani farmaceutike.

Sëmundjet e zemrës: Përgatitni një pastë nga mjalti dhe pluhuri i kanellës. Për çdo ditë ta konsumoni për kafjall, mund ta lyeni edhe bukën në vend të gjalpit. Kjo e pakëson kolesterolin në arterie dhe parandalon sulmin në zemër.

Artriti: Njerëzit që vuajnë nga artriti për çdo ditë mund të pinë lëngun (në mëngjes dhe mbrëmje) nga një gotë me ujë të ngrohtë me dy lugë mjaltë dhe një lugë kanellë. Nëse këtë përzierje e përdorni rregullisht mundet ta shërojë edhe artritin kronik.

Kolesteroli: Lëngu i cili përbëhet nga dy lugë mjaltë dhe tri lugë kanellë që përzihen me gjysmë litër ujë, është shumë i përdorshëm për njerëzit që kanë nivel të lartë të kolesterolit. Hulumtimet kanë treguar se një përgatitje e tillë ul kolesterolin në gjak për 10 për qind për afat të shkurtë kohor.

Ftohjet: Nëse ju mundon ftohja, merrni një gotë me një lugë mjaltë me pak kanellë, për çdo ditë nga tre ditë. Kjo e shëron kollën, ftohjen dhe pastron sinuset.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...