Home Ushqim Kokoshkat dëmtojnë mushkëritë!

Kokoshkat dëmtojnë mushkëritë!

Për herë të parë, nuk janë vetëm cigaret shkaktare të dëmtimeve të rënda në mushkëri, por kokoshkat. Konstatimi po kthehet në problem serioz pas denoncimit të një 59-vjecari në Kolorado, i cili kërkon 7 milion dollarë dëmshpërblim, për dëmet që kokoshkat e ngrëna ndër vite i kanë shkaktuar mushkërive të tij.

Wayne Watson ka paditur një rrjet supermarketesh në Amerikë, “Kroger and Dillon Foods” si dhe një kompani prodhimi kokoshkash “Gilster-Mary Lee”, pas shqetësimeve që ka ndjerë, ku ka rezultuar se konsumimi i kokoshkave i ka dëmtuar mushkëritë.

Sipas specialistëve 59-vjecari ka ngrënë 2 pako kokoshka në ditë për një dekadë, ku një përbërës i pa shënuar në etiketë i ka shkaktuar dëme të rënda.
Përbërësi më parë i kishte shkaktuar dëmë vetëm punonjësve të firmave prodhuese, ndërkohë që ideja për dëmshpërblimin milioner vjen pas një diskutimi dy ditor, në Gjykatën Federale në Denver.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...