Home Modë & Estetikë Kombinimet që mund t’i bëni gjatë verës për ngjarje të ndryshme

Kombinimet që mund t’i bëni gjatë verës për ngjarje të ndryshme

Nga veshjet e thjeshta deri tek ato zyrtare, më poshtë mund të gjeni kombinimet që mund t’i bëni edhe ju.

Këto kombinime i ka përgatitur revista e modës Elle, ku ka ndarë veshjet për ngjarje të ndryshme.

Më poshtë gjeni kombinime nga veshjet për plazh, për punë, dasmë, ecje nëpër male dhe për një ditë të zakonshme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...